.

Závěrečné zkoušky

_______________________________________________________________

Poté, co budete mít za sebou všechny hodiny teoretické a praktické části autoškoly, budete přihlášení k závěrečné zkoušce.
Ta se koná v prostorech Magistrátu města Ostravy a skládá se ze dvou částí. Teoretické (testu) a praktické (jízd). Téměř vždy jsou obě zkoušky v jeden den.
Teoretická zkouška se provádí formou testu na počítači v budově Magistrátu města Ostravy a máte na ní čas 30 minut. To je dostatečná doba, aby jste je v případě, že jste se na ně připravovali v pohodě zvládli.
Praktická zkouška bude vykonána po testech formou jízdy ve vozidle, ve kterém jste jezdili. Zkouška trvá minimálně 30 minut. Ve vozidle budete vy, zkušební komisař, váš učitel a případně ještě jeden žák. Celou zkoušku si řídí výhradně zkušební komisař, učitel je v autě přítomen pouze ve funkci ,, strážného anděla ". V případě úspěšného složení obou zkoušek budete zkušebním komisařem informování, kdy a kde si máte podat žádost o vydání řidičského oprávnění. V případě, že se Vám některá zkouška nepovede, budete autoškolou přihlášení k opakovací zkoušce a to té, ze které jste neprospěli.

Nejpozději den před závěrečnou zkouškou je nutno zaplatit správní poplatek na pokladně Magistrátu města Ostravy ve výši 700 Kč. Tento poplatek není zahrnut v ceně kurzu !!!

Některé důležité informace ohledně výcviku dané zákonem: 
Ukončit výcvik je možno až po dovršení 18. let. 
Kurz musíte ukončit nejpozději do 18. měsíců od data zahájení, jinak kurz propadá a musíte ho absolvovat celý znovu. 
Závěrečné zkoušky musíte ukončit nejpozději do 6. měsíců od data první zkoušky, jinak kurz propadá a musíte ho absolvovat celý znovu. 
K opakované zkoušce můžete jít nejdříve po pěti pracovních dnech od data poslední neúspěšné zkoušky.

Vyhledávání

Kontakt

Autoškola Mácha a autoškola Máchová 28. října 68/165, Ostrava-Mariánské Hory 70900

Mácha 731 085 885